Probleme Neurologice Adolescenti. ?

Anxietate

Postata de Utilizator11535377947 cu 5 ani in urma.

Am 15 ani si anul acesta am fost foarte stresata. In mai am inceput sa am migrene(destul de rare) dar si niste ameteli cumplite. Ajunsesem sa nu ma mai pot ridica de pe scaun fara sa ametesc. Simteam cum se intuneca toata imaginea si ca o sa cad. Am fost sa imi fac analizele, iar acolo am avut doua crize, pot zice asemanatoare cu spasmofilia. Tin sa mebtionez ca nu imi era frica de sange sau de ace, nici nu mi-am dat seama ca mi s-a facut rau. Prima a fost in timp ce asistenta imi recolta sangele, iar apoi cand m-am trezit am fost constienta cateva minute bune pana am lesinat din nou si am avut iarasi o criza. Analizele au iesit toate bine: si fierul, si magneziul si calciul, absolut tot. Mi s-a recomandat o vizita la neurolog pe care o am peste cateva zile. Intrebarea este ce se intampla la aceasta consultatie, si daca v-ati confruntat cu astfel de probleme, ce as putea avea?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua. Ar trebui sa faceti o noua postare, cu raspunsul pe care l-ati primit la medicul neurolog.
Toate cele bune!