Pot reaparea?

Anxietate

Postata de bogdan30_01 cu 14 ani in urma.

Buna ziua. Am suferit de atacuri de panica aproape un an...am urmat un tratament cu paroxetina (seroxat) si alprazolam (xanax). Am reusit sa trec peste ele, nu am renuntat la tratament. Iar de cateva saptamani, o parte din simptome au reaparut...ameteala, starea de voma, palpitatiile...Zilele trecute, mi-a fost schimbat tratamentul. In loc de seroxat mi-a fost prescris cipralex...imi doresc sa nu simt vreo schimbare, dar totusi mi-e frica pt ca mai mult de 80% din timpul de lucru il petrec la volan...ce sa fac? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Psih. Anisia Popa

acum 14 ani

Pot sa va spun ca tratamentul alopat ajuta persoana, in prima instanta. Va recomand si psihoterapie prin intermediul careia puteti elimina cauza (atacurile de panica) si implicit efectele (ameteala, starea de voma, palpitatiile, etc.) Treptat se poate reduce si terapia alopata (medicamentele).
Impreuna cu psihologul puteti gasi modalitatea de rezolvare si stabilitatea rezultatelor.
Va doresc sanatate!

adi

acum 14 ani

pt bogdan nulua medicamente maiales xan si nu mai merge dr psih ca iti iau bani si eu de 2 ani panica si a,m dat bani grei am35 ani si sunt casatorit si nu da bani dr psih ca iti iau bani suna la 0742180091