pot lua xanax daca sunt racita?

Anxietate

Postata de malinatel cu 12 ani in urma.

Buna, sunt racita si iau nurofen. Sufar de anxietate cand calatoriesc cu avionul. Exista vreo reactie- deoarece sunt racita cu nasul infundat- daca iau o pastila de xanax de 0.25 daca calatoresc cu avionul?
multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

xanaxul contine alprazolam, indicat in starile anxioase, agitatie psiho-motorie, atacul de panica insotit sau nu de fobie. Efectele adverse frecvente includ starea de somnolenta si ameteala. Acesta poate fi prescris de catre medicul specialist psihiatru.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Poti lua linistita, n-are legatura cu raceala!