Pierdere de memorie?

Anxietate

Postata de Anisoara cu un an in urma.

Eu de ce numi amintesc nimic din copilăriei mi-am amintesc ca aveam vreo 12 ani cind eram la scoala dar pina atunci nu miam amintesc nimic puteti sa ma ajutați si pe mine

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Memoria noastra este vulnerabila si poate fi afectata de factori precum stresul, anxietatea sau traumele din trecut.

Daca doriti sa va amintiti mai multe despre copilaria dumneavoastra puteti incerca sa vorbiti cu parintii sau alte persoane din familie despre evenimente din aceea perioada, explorati albumele cu fotografii sau incercati sa va reamintiti experiente pozitive din aceea perioada.

Pentru suport specializat, va recomandam sa va programati la un medic psihiatru: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/cum-sa-scapam-de-problemele-de-memorie_361

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua, probabil v ati reprimat amintirile. Va puteti adresa unui psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!