Palpitatii

Anxietate

Postata de Giina cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Am 31 de ani si de 6 luni de cand m am lasat de fumat am palpitatii si simptome ale atacului de panica . In mod special inainte de ciclul premenstrual . Ce ma sfatuiti ?

Raspunsuri (12)

Iuli

acum 13 ani

Sa consulti un medic cardiolog/internist/pneumoftiziolog si apoi, eventual, un psihoterapeut.

loredana_dana

acum 13 ani

sa consulti un medic homeopat , ar fi foarte eficient pentru aceste stari . pentru mai multe informatii contacteaza-ma
vezi adresa in profilul meu .

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Buna Gina,
Poate ca folosesti prea usor dg de atac de panica. Ce simti mai exact? Ce gandesti in acele momente? Cam cat dureaza? Te-ai adresat si unui medic cardiolog ca nu cumva sa fie o tulburare organica a inimii?
Asteptam mai multe detalii de la tine:)

Giina

acum 13 ani

Buna ziua,
perioada critica dureaza 2-3h apoi ma tine cateva zile pana la venirea ciclului o stare de neliniste si cu dureri de cap si frisoane . Dar nu s tot timpul ....Nu am fost la medic pana acum ....urmeaza sa merg .
Multumesc

madalina

acum 13 ani

Buna, si eu am trecut prin asat dupa ce m-am lasat de fumat, am avut vreo 6-7 luni stari de panica, si ziua si noaptea, /// am luat multivitamine si calmante usoare ( de la medic); dar mult mai mult m-a ajutat autosugestia si relaxarea prin sport si muzica ! greu, dar mi-am revenit ! succes si multa rabdare !

Constanta S.

acum 13 ani

Buna. Incearca te rog cu SUNATOARE de la ALEVIA si-ai sa observi in scurt timp rezultatul...Este un produs 100% natural , ieftin si eficient . Iti doresc multa sanatate .

Constanta S.

acum 13 ani

Revin cu o mica clarificare - produsul contine sunatoare 500mg , pe piata gasindu-se sub denumirea de ANTISTRES . Il recomand tuturor celor care au astfel de probleme , mie mi-a fost si-mi este de mare ajutor.

loredana_dana

acum 13 ani

mai indicat ar fi un ceai de talpa gastii , roinita sau cateva picaturi de valeriana .

Giina

acum 13 ani

Va Mulumesc mult de tot !! Va doresc si voua multa sanatate!!

Psih. Iordache Iuliana

acum 13 ani

abstinenta dupa tutun poate duce la simptome de anxietate.e firesc ca ele sa se amplifice atunci cind organismul este intr-o perioada de solicitare.imunitatea e mai scazuta inainte de menstruatie,e firesc sa apara toate aceste stari.un program de relaxare,(jacobson,schultz,meloterapie...)ar ajuta mult.cauta sa inveti o forma de relaxare,ajuta in foarte multe situatii ,practic iti imbunatateste calitatea vietii.cu drag iuliana iordache.

Mel

acum 13 ani

Sedativ PC este homeopat si trateaza cauza nu efectul. Este facut de laboratoarle Boiron cei care scot si Oscilococcinul. Are niste efecte miraculoase.
L-am folosit o buna bucata de vreme si a fost benefic.

marius

acum 13 ani

sall,si eu am aceleasi probleme cu panica....dupa ce am fumat o tigara de la cofe-shop.......mam lasat de fumat din acea zi....dar panica tot nu trece,am fost internat 3 zile la neurologie si doctorul mia dat SERTRALINA, o pastila inainte de somn si MAGNE B6 .......incearca si tu tratamentul asta dar sa stii k tot mai buna e autosugestia