palpitati si fiori in stomac

Anxietate

Postata de andreea catalina1 cu 12 ani in urma.

buna ziua as vrea sa stiu ce se intampla cu mine am de vreo cateva zile senzartia ca atunci cand respir simt o plapitatie la inima si ma trec fiori prin stomac,sufar de atacuri de panica cam de mult timp dar vream sa stiu daca si de aceasta data este ceva legat de stres va rog

Raspunsuri (6)

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

Stimata doamna,
Intai de toate este necesar sa va prezentati la un medic, sa faceti analizele pe care vi le recomanda pentru a exclude orice tulburare de ordin fiziologic.
Apoi este important sa luati legatura cu un psihoterapeut in vederea inceperii unei terapii deoarece atacurile de panica se trateaza.
Va urez mult succes.

andreea catalina1

acum 12 ani

dar credeti ca este ceva rau nu am mai mult de 2 saptamani de cand an fost la spitalul jedetean la urgenta unde mi-a fpst facut ekg si ma vizitat un medic care mi-a spus ca palpitatiile la inima ar fi pe baza stresului

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

In cazul acesta puteti apela direct la un psihoterapeut deoarece aveti confirmarea ca nu este ceva fizic. Este bine sa o faceti cat mai repede posibil deoarece aceste atacuri de panica, cu cat stati mai mult cu ele, cu atat se pot intensifica, mai ales ca ati precizat ca le aveti de ceva timp, iar acum au intervenit si palpitatiile.

Bogdan V

acum 12 ani

andreea catalina1 incearca sa fi mai pozitiva, sa gandesti mai creativ , totul e trecator, eu spun sa te bucuri de viata asta cum este, si eu mai am starii din acestea dar asta nu ma impedica sa-mi traiesc viata asa cum este, sper ca te-am putut ajuta cu un sfat, daca vrei sa mai vorbim lasa-mi mesaj, pupici!:*

Utilizator11615458275

acum 3 ani

Raspunsul dvs m-a incurajat, sunt o persoana care cauta raspunsuri la asemanatoarea intrebare a Andreei, de aceea am nimerit pe acest forum. Sper ca fiorii sa imi treaca, treaba mai nasoala este ca atunci cand am fiori si palpitatii, nu prea pot respira si ma deranjez la stomac rau, aproape spre diaree

andreea catalina1

acum 12 ani

ms bogdan asa este ai dreptate dar viata e asa cum este
ok [email protected]