OCD?

Anxietate Psihologie si psihoterapie Tulburari psihice

Postata de Number cu 6 ani in urma.

Am tulburare obsesiv compulsiva,ce e de facut? Iau deja tratament de la medicul psihiatru cu Prozac,Rispolept Consta injectie,Anxiar si Seroquel.

Ma chinuie boala, mereu imi vine sa fac compulsii si imi vin des ganduri intruzive care imu da anxietate si ma face sa fac compulsii.E nasol tare iar tratamentul nu prea isi face efectul.Ce sa mai fac? Cum ma pot ajuta? Mai exista solutiiAm mers vreo 19 sedinte la psiholog dar nu a fost mare lucru,nu m-a ajutat.Ce sa fac?Ce solutii mai dunt?Cum sa ameliorez boala macar?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Schizofrenia-si-alte-tulburari-psihice/tulburarea-obsesiv-compulsiva_12337