Oboseala

Anxietate

Postata de alexandru t. cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am 14 ani si de o saptamana imi simt capul ''mult mai greu'', sunt obosit(dorm cam 9 ore) si nu ma pot concentra in unele momente. La 7 ani mi-am facut analize si aveam anemie, dar am inceput sa mananc. Nu sunt palid. Am 74 de kg si o inaltime de 1,75. Sa fie anxietatea sau anemia? Sunt o persoana putin mai ''panicata'' . Multumesc pt rasp!

Raspunsuri (5)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Este indicat sa faceti un consult medical si posibil analize.Pentru starea de anxietate sunt capsulele Confort emotional din plante medicinale.Se pot administra cate 1-2 capsule de 3 ori pe zi sau la nevoie.Pentru anemie este importanta dieta care sa asigure nutrientii necesari, bogata in fructe si legume, produse apicole.Se pot administra si produse naturale cu Vitamine si minerale cum sunt capsulele Goji afine si catina, capsulele Spirulina si catina sau capsulele Clorofila.

alexandru t.

acum 9 ani

Si acele pastile imi afecteaza , de exemplu, capacitatea de concentrare? Am inceput sa ma trezesc de 2 ori pe noapte si am constatat ca am si niste bolboroseli.. Sa fie colonul iritat?

alexandru t.

acum 9 ani

Si acele pastile imi afecteaza , de exemplu, capacitatea de concentrare? Am inceput sa ma trezesc de 2 ori pe noapte si am constatat ca am si niste bolboroseli.. Sa fie colonul iritat?

alexandru t.

acum 9 ani

Si acele pastile imi afecteaza , de exemplu, capacitatea de concentrare? Am inceput sa ma trezesc de 2 ori pe noapte si am constatat ca am si niste bolboroseli.. Sa fie colonul iritat?

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Capsulele Confort emotional sunt calmante dar nu sunt sedative deci nu va afecteaza capacitatea de concentrare in sens negativ.Este posibil sa fie afectat colonul.Digestia este mult influentata de stres sau emotii puternice.Daca ati avut o perioada mai lunga de stres se poate sa fi dezvoltat simptome de tipul sindromului de colon iritabil.Pentru aceasta pe langa capsulele pentru anxietate asociati si capsulele Colon sanatos 1-2 capsule de 3 ori pe zi.Optional puteti sa asociati si ceaiul Colon sanatos.