Nu pot lucra

Anxietate

Postata de Gabe_br cu 10 ani in urma.

Nu reusesc sa lucrez, sa ma integrez in societate.
Vad totul pesimist, negativ si ma tem de multe lucruri.
Teama de esec, teama de refuz, teama de a socializa in public cu persoane necunoscute,teama de a manca in public, am impresia ca multi se uita la mine, ca vorbesc sau rad de mine. Uneori ma pierd, ma balbai, tremur nu ma pot exprima corect, nu ma simt deloc sigur pe mine.
Nu simt nici o vointa sau ambitie sa fac ceva, nu vad un viitor.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati un psihoterapeut.

Gabe_br

acum 10 ani

Daca ma duc la medicul de familie si ii spun lucrurile astea, imi da trimitere la psihiatrie nu ?
Si daca da urmarea unui tratament medicamentos poate elimina definitiv anxietatea sau nu ?

KIRA

acum 10 ani

Coaie bagati pl in toti asa sunt eu mi se rupe pl de toti cine ma place ma place asa cum sunt, fi u insuti de ce dracu sa iti fie frica nu inteleg sunt tot oameni ca si tine