Nod in gât cu senzatie de inghitirea limbi si dureri pulmonare?

Anxietate Anxietate si stres Atac de panica Dureri de gat Stare de agitatie
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11588026185 cu 4 ani in urma.

Nod in gât (ca o flegma), nu pot sa mai mănânc pentru ca simt ca ma înec cu orice. Mi se pare ca se si misca. Am fost deja de 2 ori la control Orl, pentru ca simțeam că mă înec cu ceva (mâncare etc) dar mi au zis ca nu am nimic,problema e ca eu inca simt ca ma înec. De un an de zile am si perioade in care vomit. Mi se mai intampla sa mi simt limba amortita si ca as inghiti o, ce ar putea fii, multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, va recomand un RMN cerebral, analize pentru boala Lyme si analize de sange care sa vizeze minerale (Ca, Mg, dozare de vit D) si vitamine. Daca totul e ok, inseamna ca manifestarile suntpe fond vegetativ, nervos, caz in care va alageti un psihoterapeut si va programati pentru terapie.
Toate cele bune!