Nid in gat si durere langa marul lui Adam?

Anxietate Boli tiroidiene Laringita Refluxul gastroesofagian
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp306840 cu 6 ani in urma.

Buna seara! De cateva zile am.o durere in gat, undeva langa marul lui Adam (cartilajul tiroidian), la exterior parca, plus senzatia de nod in gat chiar putin mai jos de marul lui Adam, uneori simt si o fierbinteala in gat, alteori parca ma ustura in gat. In plus, mai sus, langa jugulara dreapta am un ganglion mic mobil si nedureros pe care il am de mai demult (am inteles ca ar fi aparut din cauza unor infectii dentare repetate, ganglionul nu a trecut, dar nu el ma doare acum). Sunt ipohondra, sufar de anxietate si atacuri de panica si orice simptom ma duce cu gandul la o boala grava. Stiu ca nodul in gat poate fi de la anxietate, dar celelalte simptome plus ganglionul ala ma sperie. Senzatia de caldura in gat poate fi de la vreun reflux gastro? Dar celelalte simptome? Stiu ca trebuie sa ajung la un medic, dar momentan nu pot ajunge. Scuze pt textul lung, dar as vrea daca se poate un raspuns. Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/top-21-moduri-de-a-rezolva-tulburarile-de-anxietate-si-stresul_10303