nici nu stiu daca vreau ajutor...?

Anxietate Anxietate si stres Sindrom anxietate generalizata Atac de panica Anxietatea de performanta Stres post traumatic Tulburari psihice Tulburare de anxietate sociala Depresie
+6
Vezi toate grupurile

Postata de membru297970 cu 5 ani in urma.

deci sunt baiat am 19 ani.. nu ma suport de nici un fel nu ma plac. de o sapt ma tot tai pe mana ca nu am curaj sa imi tai venele.. INCa nu am ,dar o sa am.ma simnt un nimica.. nici nu stiu daca merit sa mai respir dapai sa primesc ceva. nu mai ma pot intelege cu nimeni.. serile numa eu stiu ce fac . e normal chestia asta?

Raspunsuri (3)

Psih. Alina Ionescu

acum 5 ani

Buna seara! Viața ta e importantă. Cere ajutorul unui psihiatru, pentru a depăși acest moment. Nu știu cine te-a făcut sa ai o astfel de atitudine fata de tine, dar a greșit. Acum tu poți decide, ai putea alege sa ții cu tine însuți de data asta!

membru297970

acum 5 ani

eu singur m.am facut. am incercat multe.. dar nu cred in psihiatru

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara. Iti recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala; este terapia care se potriveste cel mai bine problemelor de comportament si de cognitie (gandire). Asta daca vrei sa faci ceva ca sa iti fie bine. Daca insa ai beneficii din starea actuala, nu vei cauta suport si vei fi tot mai rau.
Toate cele bune!