menopauza

Anxietate

Postata de ana-maria11566548 cu 11 ani in urma.

buna ziua!soacra-mea ia anafranil de 25 mg de cativa ani, fara nicio reactie adversa deosebita.azi a avut sangerare si i s-a parut dubioasa.ati avut asa ceva?intreb asta ca se gandeste sa nu fie cumva cancer uterin.va multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Orice sangerare dupa instalarea menopauzei nu este normala asa ca, ar fi bine sa fie vazuta de catre un medic ginecolog. Anafranil-ul nu are nicio legatura cu aceasta sangerare.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consulte medicul ginecolog pentru investigatii.