Margarit Elena

Anxietate

Postata de Adina106 cu 5 ani in urma.

Buna seara! Am luat 5 ani cipralex :(...
De 2 luni l-am intrerup( treptat) insa se reinstaleaza starile de la inceput..incepe iarasi teama( agrofobia).ce sa fac? Medicul a zis ca mai discutam luna viitoare! Nu a-si vrea sa le reiau..:( dar nu imi e bn..iarasi frica..sa

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Medicul trebuia sa va trimita sa faceti psihoterapie cognitiv-comportamentala!!! Medicatia nu va rezolva niciodata cauza, in acest domeniu, iar interesul dvs este sa va echilibrati si sa nu mai aveti nevoie de medicatie! Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Succes!

Adina106

acum 5 ani

buna ziua! multumesc pentru raspuns,
Au existat si sedinte de psihoterapie...insa!( se pare ca eficienta scazuta ) sau insuficiente.