ma puteti ajuta?

Anxietate Anxietate si stres Sindrom anxietate generalizata Atac de panica Anxietatea de performanta Stres post traumatic Tulburari psihice Tulburare de anxietate sociala
+5
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1510180872 cu 6 ani in urma.

am avut o vara f agitata,am trecut prin atentatul de la Barcelona si atunci am simtit ca s-a intamplat ceva cu mine..a inceput printr-o iritatie pe maini,am slabit,o stare generala p***a...mi-am facut un set de analize,nu au iesit f bune,fapt care au amplificat teama mea...acum ma confrunt cu niste stari urate,am niste arsuri din capul pieptului,in maini si in picioare,o agitatie,ma gandesc la ce e mai rau...am mers la un psihiatru,mi-a recomandat Cepralex si xanax...inca nu leam luat,are multe reactii adverse cu alte tratamente...VA ROG DIN SUFLET...CE AM DE FACUT????

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Recomand psihoterpie cognitiv-comportamentala. Daca doriti, ma puteti contacta la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata sau la numarul de telefon afisat aici.
Toate cele bune!