M puteți ajuta?

Anxietate

Postata de MembruMobileApp1490049095 cu 6 ani in urma.

Bună ziua am 16 ani și de 5 luni nu mă simt prea bine ,am făcut analize de sânge,urina,EKG,ecografie la inima,și unele hormonale și au ieșit bine toate.Ce mă deranjează este inima ,am pulsul 53 în repaus și nu mai pot face sport deoarece mă simt foarte rău după ,am amețeli sunt foarte obosit.Eu cred ca este din cauza masturbării, pe care am încetat s o fac de 1 luna,ejaculez imediat ,de exemplu dacă dansez cu o fata ,așa de rău am ajuns,am fost inconștient și am practicat masturbarea în exces .Acum intrebarea mea este dacă e vorba de psihic sau muschiul inimii este prea solicitat și as dorii sa mă ajutați ,analizele inimii sunt bune.

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/cand-devine-masturbarea-dependentai_11376

MembruMobileApp1490049095

acum 6 ani

Control medical către ce ?

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. Tot catre cardiolog trebuie sa mergi, cauta unul foarte bun! Vei face mai multe investigatii, proba de efort etc.

MembruMobileApp1490049095

acum 6 ani

Urmează sa fiu programat la Gral Medical pentru testul de efort si ecografie abdominala