lovitura la cap

Anxietate

Postata de membru227562 cu 11 ani in urma.

m-am lovit cu ceafa de o bara de fier,ce complicatii ar putea aparea?trebuie sa merg la medic?

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Pentru siguranta este mai bine sa va vada un medic.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Riscul major in cazul traumatismelor prin lovire la cap este acela de formarea cheagurilor de sange.
Este recomandat sa efectuati un CT cerebral ( mai ales daca apar: durere de cap, ameteli, greata,tulburari de vedere, etc).