lesinul

Anxietate

Postata de karin4 cu 13 ani in urma.

buna ziua!am intrebat multi medici,de ce mi se face rau si lesin dupa ce mi se recolteaza sange,dar nimeni nu a stiut sa imi dea un raspuns concret,am probleme cu inima(prolaps de valva mitrala).va rog ajutati cu un raspuns,a inceput sa imi fie teama sa imi fac analizele.

Raspunsuri (4)

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 13 ani

Buna ziua Karin.
Este putin probabil ca lesinul pe care il descrii sa aiba legatura directa cu diagnosticul cardiac. Poti consulta un cardiolog ca sa te asiguri. Lesinul poate avea insa o legatura indirecta, semnificativa psihologic pentru tine. Complexitatea mintii umane, felul specific in care functioneaza psihicul fiecaruia dintre noi, face ca nimeni sa nu-ti poata da un raspuns concret. Pentru a intelege ce se intampla, iti recomand sa faci cateva sedinte de consiliere psihologica.

ElenaLexa

acum 13 ani

Si eu lesin de fiecare data cand mi se recolteaza sange.Pt mine asta a devenit o adevarata fobie,imi este extrem de frica.Oricat as incerca sa scap de aceasta teama nu reusesc.Numai gandul ca urmeaza sa mi se ia sange ma face sa lesin.Si in fond e o chestiune banala,stiu asta dar nu imi pot stapani teama.Ceea ce se intampla cu noi are legatura cu psihicul,nu putem contola asta,oricat am incerca.

karin4

acum 13 ani

multumesc mult pt raspunsuri.am consultat mai multi medici cardiologi dar se pare ca nu este in legatura cu inima,mai ramane sa fac sedinte de consiliere psihologica.sper sa dea un rezultat.va multumesc mult tuturor!

elena

acum 9 ani

Buna ziua ,ma numesc Elena,am o fetita de 9 ani si stind la masa pe neasteptate a lesinat, e pentru prima data cind sa intimplat asa ceva,sunt foarte speriata si nici nu stiu la ce sa ma gindesc ,datimi un raspuns va rog frumos ....