ipohondrie...

Anxietate

Postata de sandra06 cu 11 ani in urma.

Va cer o parere.In urma cu 2 luni am descoperit niste ganglioni la gat inflamati si am inceput sa caut pe internet o cauza si m-am speriat la gandul ca ar putea fi cancer limfatic.Am facut analize adica o hemoleucograma care a iesit bine si am fost la medic care mi-a spus ca am rosu in gat si probleme cu dantura si mi-a dat augumentin.Dupa ce am terminat tratamentul nu am simtit nici o ameliorare adica ganglionii i simt tot acolo desii parintii imi spun ca ei nu simt nimic.Problema este ca dupa ce am tot cautat si am citit saptamani in sir simtomele acelui cancer limfatic am inceput sa am simtomele despre care scrie acolo iar toata lumea imi spune ca imi inchipui deoarece sunt ipohondra.Nu stiu la cine sa ma adresez sau daca problema mea e fizica sau psihica.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Este o reactie normala [ marirea ganglionilor limfatici ] daca exista o infectie in gat sau stomatologica. Rezolva problemele stomatologice [ fa un control ] , fa un exudat faringian , in concluzie trateaza cauza si vei vedea ca si ganglionii isi vor reveni. Nu te mai gandi la lucruri inexistente.

silvia89

acum 11 ani

Buna , Sandra ? ai rezolvat pb ? ma aflu intr-o situatie asemanatoare..