intrebare

Anxietate

Postata de elena1402 cu 12 ani in urma.

buna seara,ma numesc cristi din ploiesti si vreau sa va intreb si eu ceva.de aproximativ 8 ani ma confrunt cu stari de panica,anxietate,mentionez ca am analizele bune,inclusiv ekg.toate bune.iau tratament cu serlift,lexotan,stilnox,dar am cind si cind ca un nod in gitsi o zbatere de inima de o secunda.SE poate sa fie de la tratamentul antidepresiv?.inainte nu le aveam decit cind fumam,dar m-am lasat de trei ani si jumatate si va mai spun ca nu am suferit de nimic.Va multumesc

Raspunsuri (3)

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

Buna Cristi aceste simptome iti poate spune psihiatrul daca sunt reactii adverse la medicamente.
In legatura cu starile tale de panica iti recomand sa mergi la psihoterapie, nu sunt suficiente medicamentele. In ploiesti cunosc un psihoterapeut f bun, daca esti interesat anunta-ma si iti dau nr de telefon.

elena1402

acum 12 ani

ok.multumesc

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

Petre Aura 0721773041