insomnie

Anxietate

Postata de mihai_vieru21 cu 12 ani in urma.

Va mutumesc mult pentru raspunsurile date.As vrea sa va mai intreb ceva ce ma nelinisteste.In urma starii de anxietate m-am ales cu o insomnie. Tratamentul prescris de medic pe care il iau de 14 zile este cu Xanax 2 pe zi si Sertralina 1 pe zi. Pentru insomnie iau jumatate de pastila de Serquel seara iar inainte de culcare Stilnox si am reusit de 5 zile sa am un somn de 6-7 ore pe seara chiar 8. Intrebarea care ma nelinisteste este voi mai putea sa dorm in viitor si fara aceste pastile ?
Va multumesc !

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

În urma dispariţiei stării de anxietate, probabil de-a lungul unei perioade de timp, se va regla şi somnul nemaifiind nevoie de administrarea tratamentului pentru a vă putea odihni normal.

daniel

acum 10 ani

sunt în aceeaşi situaţie ca dumneavoastră,aş vrea să ştiu cum a evoluat situaţia în cazuldvs.aştept răspuns urgent