Insomnie si confuzie

Anxietate

Postata de cristian2012 cu 11 ani in urma.

buna ziua. Nu stiu ce sa mai fac, de 2 saptamani ma culc pe la ora 5-6-7 dimineata
nu prea mananc sanatos(ciocolata,chipsuri,cola)
nici nu prea fac sport (nu alerg seara, nu fac alte exercitii necesare)
nu prea ies din casa(rareori la football)
Stau si la calculator pana la 4 dimineata.
De cand ma culc numai dimineata, ma trezesc pe la ora 14:00 sunt obosit,confuz,trist, si nu am pot concentra pe o activitate normala.
Devin nervos,depresiv,iritat foarte rapid.
Stiu ca este foarte prost stilul meu de viata actual. Dar vreau sa il schimb de tot.
Fiindca am si probleme cu anemia, sunt o fire emotiva(mie frica sa nu devin depresiv si anxios, sa fie poate si mai rau) din cauza stilului de viata prost.
Apropo, nici familia nu ma sprijina foarte mult. Sunt adolescent (minor)
Iar mama munceste de dimineata pana la 5-6 dupa amiaza.
Iar cu sora ma inteleg bine, dar nu vorbesc cu ea intotdeauna.
Cu ce as putea incepe prin a ma schimba? ajutor va rog!

Raspunsuri (4)

Liviu

acum 11 ani

cristian2012 a scris: ".../ Nu stiu ce sa mai fac /.../ ma culc pe la ora 5-6-7 dimineata /.../ ma trezesc pe la ora 14:00 /.../ Iar mama munceste de dimineata pana la 5-6 dupa amiaza /.../ Cu ce as putea incepe prin a ma schimba?..."

[ ! ] _____________________________________

Dupa mintea mea, imi imaginez ca ai putea - cu un
minim efort - sa incepi prin a te culca pe la ora 9-10
dimineata; ca sa reusesti SA TE DESTEPTI* pe la
ora 5-6 dupa amiaza - cand vine mama ta acasa.. .

_______________________________________ :)
*) A (se) deştepta - a însufleţi, învia, scula.
_______________________________
Succes!
_____ ;)

Liviu

acum 11 ani

[ Nu renunta!... ] _______________________________________

http://www.youtube.com/watch?v=hmQ0m-vAUec&feature=related

_____________________________________ [ ... Ai sa reusesti ]

Liviu

acum 11 ani

:)

Liviu

acum 11 ani

:) Pentru mai multe informatii, vezi (si): //sfatulmedicului.ro/comunitate/depresia-tristetea-patologica/depresia-bipolara_43571