imi caut pastile de adormit !

Anxietate

Postata de kalash cu 11 ani in urma.

Buna seara ! Va rog sa ma ajutati cu un sfat care pute-ti. Am 25 de ani si sunt sofer,si fac un drum de 34 ore, Romania-spania si am nevoie de niste pastile care sa pot dorm ca ursul.Cauza este cu nu pot adormi in asa conditii cum ar fii zgomotul,lovituri usoare de scaune, lumina etc. Si nu dorm deloc,si cind la intoarcere Spania- Romania ma schimb cu colegul,si nu-s in stare sa conduc masina. Rog foarte mult sa-mi recomandati ceva pastile puternice..

Raspunsuri (6)

Alina

acum 11 ani

Inovane sau dormicum

kalash

acum 11 ani

Alina multumesc !

Atentie cu pastilele

acum 11 ani

Toate somnuifere chimice deregelaza corpul, sistemul hormonal, etc si asta poate fi de durata.
Nu este cea mai buna metoda. Este adevarat ca lipsa de somn e rea insa este posibil ca dupa aceste pastile sa nu mai dormiti bine nici cand sunteti acasa, sa faceti boli psihice sau alte boli de la efectele secundare. Exista remedii naturiste si mai ales homeopate care pot ajuta la aceasta sensibilitate mare.
Incercati Sulfur CH15, remediu homeopat de la farmacii homeopate. Un tub de grabule costa 6 RON si are 80 de grabunue. Sugeti 2 granule o singura data si vedeti ce efect are si cat tine. Daca este bun il repetai la nevoie, efectul poate fi de lunga durata sau permanent. Acest remediu e in stare sa vindece aceasta sensibiltate, medicamentele chimice nu o fac si doar amortesc corpul.
Daca nu ajuta Sulfur trebuie cautat alt remediu. Asta e dat asa la mod general, in homeopatie trebuie individualizat cazul. Insa merita incercat. Daca asta nu actioneaza incercati Nux vomica CH15 tot asa. Evitati cafelele caci de la cafea paoate aparea asa o sesnibiltate. Nux vomica este remediul care antidoteaza supraexcitarea nervoasa cauzata de cafea si stres, ceea ce cu siguranta aveti.

kalash

acum 11 ani

Va multumesc mult pentru asa sfat , si mai am o intrebare ..Eu inaite de culcare pap bine si servesc ! nu va fii nimic daca voi consuma alcool si sa consum grabule ???sau Nux vomica CH15 ?

nicu

acum 11 ani

..tinctura de valeriana si lac***aa...nu au efect imediat,dar in timp,da...toate tratamentele naturiste,au efect dupa cc 2 luni...!!!

Utilizator11532893733

acum 5 ani

Nu pot sa adorm bn noaptea,vreau pastile