Hipertensiunea arteriala - generalitati

Anxietate

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

nu stiu dece fac tensiune si frsoane

Raspunsuri (6)

acum 15 ani

Buna,
Pot fi multe motive, dar ma indoiesc ca le vei afla pe cele reale fara sa te adresezi unui medic pentru investigatii!
Numai bine!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua.Am fost diagnosticat de cateva luni cu Atacuri de panica.Am urmat un tratament si de inima cu betalok zok 100 de mg.Timp de 2 luni m-am simtit rau faceam atacuri de panica in fiecare zi. Ma roseam la fata, la urechi, transpiram foarte mult si simteam cum sangele mise urca pana in cap si imi amortea capul.Dupa 2 luni mi-am mai revenit simtindu-ma mai bine.Am intrerupt tratametul si cu betalok dar acuma de vreo saptamana am facut u puseu de tensiune cred ca. M-am rosit foarte tare la fata si la urechi,Tiuituri in urechi transpir mult si amorteli la cap,plus ca obosesc foarte des am pulsul marit.Sunt simptomele atcului de panica cresterea brusca de tensiune si pulsul mare.de multe ori ma ridic si de pe scaun si simt cum imi bate tare inima.V-a rog sa imi dati un raspuns.Multumesc

bogdan112106351

acum 15 ani

Salut! In situatia ta sunt si eu, te rog daca vrei trimite-mi un email pe [email protected], sa putem discuta mai multe.

Florentina216121733

acum 15 ani

nu mai lua betablocante, au ca efect secundar disfunctii erectile. doar daca ai peste 60 de ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

parca ma presaza parca ceva pe piept,citeodata si greturi mi-am luat tensiunea la farmacie si am v sistolica 141si diastolica 99 nu stiu e bine s nu

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am 72 de ani si sufar de aceasta boala de peste 40 de ani si fac tratament,si nu am nici odurere.Pana acum de vreo 2-3 luni tensiunea diastolica era inre 90si70,iar acum este intre 60-65 iar cea sistolica este tot in acelasi timp de 130-140.As intreba daca-i bine si asa,sau ar trebuii sa schimb si medicatia,multumesc.