FRICA,OBOSEALA,LIPSA CONCENTRARE,IMSOMNIE

Anxietate

Postata de viory cu 12 ani in urma.

Ma trezesc dimineata,devreme,senzatie de greata si voma, lipsa pofta mancare,oboseala,lipsa concentrare,imsomnie teama

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Adina Demian

acum 12 ani

Buna ziua Viory,

Imi pare rau sa aud ca te confrunti cu aceasta stare de rau si disconfort! Imi imaginez ca nu ti-e usor! De cat timp au aparut aceste simptome? Care este frecventa cu care ele se manifesta? Cat dureaza, toata ziua sau apar mai intens in anumita parte a zile, cum ai spus, dimineata?

Daca ti-ai facut cateva investigatii medicale de baza si analizele au iesit bune, este o mare probabilitate sa te confrunti cu simptomele anxietatii.

Pentru ca sa scapi de anxietate, iti recomand sa apelezi la cateva sedinte de psihoterapie cognitiv- comportamentala, acest gen de psihoterapie te ajuta sa intelegi aceste stari cu simptomele lor fizice, sa le controlezi si sa le depasesti pana la vindecare.

Pentru alte intrebari sau pentru o programare, ma poti contacta cu incredere la datele de mai jos.

O zi frumoasa!

Psihoterapeut Adina Demian
[email protected]
www.psihosolutii.ro