frica de moriti

Anxietate

Postata de robert9100192 cu 15 ani in urma.

Obisnuit,morbid dar ciudat ac***a in vedere ca sunt asistenta medicala care lucreaza iuntrun serviciu de urgenta sunt foarte stresata la gandul ca ma duc pe garda si am cosmaruri cu oameni care mor ar fi trebuit sa ma obisnuiesc in timp[14 ani]dar nam facuto se mai poate face ceva ?sami schimb meseria nu vreau cami place Va multumesc

Raspunsuri (4)

Paul69

acum 15 ani

EU ZIC CA TOTUL E AUTOSUGSTIE NU TE AUTOCONTRILEZI GANDESTETE CA ACEL OM DOAREME AI SA ZICI CA NU POTI ,DAR DEFAPT ASA E DOARME ANTRI AN ATAC DE PANICA EU RAMANEAM DE MULTE ORI SINGURA COPILUL ERA MIC SI AMI FACEAM UN FILM DACA CINEVA VINE SAU DACA CINEVA BATE ALA USA SI TOT ASA EI DIN ACEL MOMENT NU MAI PUTEM DORMI INTRAM AN PANICA PANA ACOLO SA AUD PASI SI BINENTELES DACA ATIPEAM UNMINUT AVEAM COSMARURI ASTA PANA MI-AM IMPUS ODATA STAI CA NUI NIMENI SI ASA MAI DEPARTE EI DE ATUNCI NU MAI AM FRICA STAU LA PARTIER SI VARA DORM CU GEAMUL DESCHIS SI ASTA CAND SUNT SI SINGURA N
SI NU AM NICI GRATI ASA CA TU TRIMITI CREIERULUI INFORMATI EL LE PREIA SI ACTIONEAZA CA ATARE AMPUNETE SI TOTUL VA FI OK SUCCES

tor

acum 15 ani

eu cred ca foarte multi se confrunta cu aceeasi problema! eu una, ma electrizez cand vad un mort... dar am ajuns sa imi spun, ca decedatul trebuie sa il compar cu o carapace de broscuta testoasa, fara continut!

gabriela10899046

acum 15 ani

singurul mod in care te poti proteja este fixatia pe gandul ca acolo este un necunoscut ce a murit fara nici o legatura cu tine iar tu esti ok si iti faci meseria,extrapoland gandeste-te la chirurgul ce taie fara sa clipeasca,la urgente da este un stres suplimentar dar daca tu ai facut tot ce trebuia frica va dispare.plus trebuiue sa fi exemplu de stapanire pt cei noi intrati in serviciu.

GABRIELA138103148

acum 15 ani

ANDORA, dupa parerea mea, ar trebui sa te duci la nu psihiatru deoarece este ceva anormal sa ai asemenea trairi!! Nu toti oamenii au puterea sa discute despre trairile lor asa cum ai facut tu. BRAVO!! Acesta este primul pas care tu l-ai facut deja. Cred ca ai un episod depresiv si nimic altceva dar care nu trece de la sine ci cu tratament care trebuie sa ti-l dea un medic de specialitate. Daca nu te tratezi si lasi lucrurile la voia intamplarii s-ar putea agrava si poate cine stie daca o sa mai poti tine lucrurile sub control.Daca spui ca ai cosmaruri in care visezi morti, inseamna ca nu ai un somn linistit si asta dovedeste ca tu esti mereu obosita si tensionata gandindu-te mereu peste ce o sa dai cand o sa ajungi la serviciu. Nu te alarma dar nici nu sta asa. Mergi la un specialist si zi-ne ce ti-a zis. MULT SUCCES!!!!