FRICA DE A CONDUCE MASINA

Anxietate

Postata de MICHELLE MA BELLE cu 12 ani in urma.

BUNA,
AM 30ANI, SUNT O FEMEIE PUTERNICA , AM MUNCIT PENTRU TOT CE AVEM, ,AM UN SOT DEOSEBIT ..FINANCIAR SUNTEM OK,RELATIA DE CUPLU MERGE BINE DAR MI SE INTAMPLA CEVA DE NEEXPLICAT : AM LUAT CARNETUL DE CONDUCERE DIN 2001 CE-I DREPT NU AM CONDUS DUPA ACEEA MAI DELOC,ACUM DUPA APROAPE 11ANI SUNT PUSA IN SITUATIA IN CARE NU AM INCOTRO SI TREBUIE SA SOFEZ,DAR DE FIECARE DATA CAND MA GANDESC SAU NUMAI CAND MA ASEZ LA VOLAN,NICI NU POT SA PORNEC MOTORUL MA IA O SPAIMA CA DE MOARTE, MI-E FRICA,FRICA,UN TREMURAT , MA I-A PLANSUL DUPA CATEVA INCERCARI ,CONDUC UN PIC IN JURUL CASEI, CATEVA STRAZI! CE SE POATE INTAMPLA CU MINE, UNDE/I PROBLEMA?

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand sa apelati la psihoterapie. Impreuna cu psihoterapeutul veti putea gasi cauza care duce la aceste reactii. Este dificil si chiar contraindicat sa incercati sa va rezolvati problema prin intermediul internetului. Alegerea este a dvs, dar o relatie psihoterapeutica se realizata fata in fata.