Emotii

Anxietate

Postata de B.alina cu 12 ani in urma.

Buna ziua,Ma numesc Alina si sunt din orasul Targovsite,in legatura cu emotiile..de exemplu:1.tremur,2.nu pot sa leg cateva cuvinte,3.nu pot sa ma integrez,4.nu pot sa fac unele lucruri din cauza emotilor.Ce as putea face?

Raspunsuri (3)

B.alina

acum 12 ani

Scuzati greselile de scriere,am scris repede.

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi bine să apelaţi pentru început la un psihoterapeut.

Dali

acum 12 ani

Buna Alina. Si eu am trecut si mai trec prin asta si te inteleg ca ti-e greu. Pot sa-ti spun ce ma ajuta pe mine. Incearca sa gandesti pozitiv, sa gandesti pozitiv despre tine, sa te iubesti, incearca sa faci lucrurile care iti plac, sa manci ce-ti place, sa te bucuri de tine si sa te rasfeti. Daca gresesti iarta-te, e omenesc sa gresesti, iubeste-te si cand gresesti, incearca sa razi de tine si sa zambesti dupa ce ai gresit. Gateste, fa-ti mancarurile care iti plac, plimbate cat mai mult, miscarea te ajuta foarte mult, plimbate si singura, poti sa gasesti un scop pt a iesi din casa sau iesi fara un scop doar plimba-te, gandeste-te la lucruri frumoase, la soare...ca o sa vina vara :) Cumparati ceva frumos. Si important incearca sa-ti ocupi mintea cu alte lucruri decat cu obsesile tale, gandeste-te la scoala, la teme daca esti eleva, la ceva creativ...:) numa bine.