Dureri de cap, insomnii, tulburari de vederei?

Anxietate Depresie Durere de cap Tulburari de vedere
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Pia cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am 17 ani si in urma cu 3 luni am avut un atac de panica. Inima a inceput sa-mi bata tare si am simtit un fior care a plecat de la urechi pana in maini si care s-a repetat de 2 ori. Am mai avut 2-3 atacuri de panica de atunci, dar mai usoare. De atunci ma confrunt cu o stare generala p***a, greturi, dureri de tample si de ceafa, o presiune in frunte si in varful capului permanente, ameteli, dureri de ochi, imagine care tremura, insomnii si lipsa de concentrare care probabil se datoreaza celorlalte simptome. Am fost la oftalmolog si la orl-ist unde mi-au spus ca nu am nimic, EKG bun, la analizele de sange mi-a iesit potasiul putin scazut si medicul mi-a dat Aspacardin, RMN cerebral tot in limite normale. Trec printr-o perioada groaznica, nu mai pot face nimic din ceea ce faceam inainte, iar stima si increderea de sine imi sunt la pamant. Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat si sa-mi recomande un medic bun care sa aiba rabdare sa asculte problemele pacientului as fi foarte recunoscator, multumesc!

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Cauta un psihoterapeut bun - care sa nu te trimita la psihiatru - specializat pe psihoterapie cognitiv-comportamentala; in cateva sedinte ar trebui sa inveti deja lucruri importante! Toate cele bune!

Pia

acum 6 ani

Multumesc pentru raspuns o sa incerc si la un psihoterapeut. Totusi nu inteleg ce sa fac cu problemele de ochi adica imaginea pe care o vad tremurata si durerile de ochi si cap.

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Asta verifica la neurolog! Un neurolog foarte bun!