despre medicamente

Anxietate

Postata de elena1402 cu 12 ani in urma.

buna ziua ma numesc mocanu din ploiesti si am fost diagnosticat cu depresie anxioasa,mentionez ca fac tratament cu serlift,lexotan si stilnox.va intreb daca pot sa iau cal-mag ca am auzit ca este foarte bun
.va multumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Grasu Doina

acum 12 ani

Buna ziua,

Imi pare rau ca va confruntati cu o depresie anxioasa, din fericire aceasta este vindecabila prin psihoterapie, psihoterapia cognitiv-comportamentala fiind una dintre cele mai eficiente psihoterapii in tratarea tuburarilor de anxietate si depresie.

Pentru a urma un tratament adecvat apelati la medicul dumneavoastra psihiatru. Nu va recomand sa luati un tratament fara recomandarea unui specialist. Retineti ca medicatia va poate ameliora simptomele, insa este nevoie sa eliminati cauzele pentru care va confruntati cu acesta situatie. De aceea ajutorul unui psiholog este bine venit. In situatia in care nu sunteti din Bucuresti, prin intermediul cabinetului nostru puteti beneficia de psihoterapie online. Aceasta decurge la fel ca in cabinet si are aceleasi efecte si rezultate. Pentru mai multe detalii va puteti informa aici: http://www.psihosolutii.ro/content/index.php/psihoterapie-individuala/7-psihoterapie-online.html .

Cu speranta ca v-am putut fi de ajutor, va doresc toate cele bune si un weekend cat mai placut!
Cu multa caldura,
Psihoterapeut Doina Grasu
Nr. tel.: 0735.884.106
Mail: [email protected]
www.psihosolutii.ro

illy

acum 12 ani

calciu-magneziu e un complex de minerale util pentru organism, deci il puteti lua cu atat mai mult cu cat considerati ca va ajuta si in problema dv( nu exista contraindicatii si interactiuni medicamentoase intre medicamentele enumerate)