depresie

Anxietate

Postata de popamarya cu 11 ani in urma.

dupa o despartire de prietenul meu am intrat in depresie. plangeam, nu puteam face nimic dar cel mai grav e ca aveam un nod in gat care nu ma lasa sa respir. am incercat cu extraveral dar nu ameliora starea definitiv. dupa un an a inceput sa imi cada parul ingrozitor (si 300 de fire la spalat). vazand astea, m-au luat din nou starile de sufocare de la inceput. cred ca, caderea parului se datoreaza sistemului nervos si am mers la medic psihiatru. mi-a prescris asentra si rivotril. starea s-a ameliorat la fel si caderea parului(dar totosi inca cade si deja se vede pielea capului).
intrebarea mea e: e tratamentul potrivit pt ceea ce am eu? si daca da, cat timp pot sa il iau? (il iau deja din ianuarie cu intrerupere de o luna) ca financiar nu imi permit sa mai merg la medic. (toate tratamentele de par si analizele m-au stors de bani)

m-as bucura daca doamna doctor mi-ar putea raspunde sau oricine care a mai trecut prin astfel de stari.

Raspunsuri (6)

Buna

acum 11 ani

Buna, te poti vindeca cu un remediu homeopat de 6 lei care nu are efecte adverse ca medicamentele caere le iei si care pana in prezent nu au vindecat pe nimeni. Cum boala ta este la suflet si nu la trup, substantele chimice din acele medicamente nu au cum sa te ajute, ci trebuie substante eterice, similare cu constitutia sufletului, adica a corpului astral. Si astea le gaesti numai in homeopatie.
Imi poti scrie un email la *** pe yahoo. Totul este gratuit.

bubulina86

acum 11 ani

buna,am citit povestea ta,si eu am trecut printr-o despartire de prietenul meu,dar hei!!!ce se intampla cu noi femeile?chiar atat de slabe suntem?nu as prea crede!capul sus,fata,nu e sf.lumii.problema ta nu este ceva de ordin medical ci sufleteste si psihologic.incearca sa fii tare,sa iesi cat mai mult,nu te inchide in tine,trebuie sa-ti recapeti pofta de viata,cu sau fara el,dak nu mai e cu tine inseamna k nu te-a meritat.O zi buna si ai grija de tine,si nu uita:noi femeile putem calca uneori pe barbati ca pe ciuperci!!!!

popamarya

acum 11 ani

pai, am trecut peste moment akm. sunt intr-o noua relatie, mult mai reusita ca prima :D deci, sunt ok dpdv sentimental. dar faptul ca akm imi cade parul asa tare de un an deja ma aduce iar in depresie....

fusun

acum 11 ani

Mergi la ENDOCRINOLOG cu trimitere, sa-ti faci analize !Nu costa nimic daca acesta are contract cu CAS .Nu e de gluma cu sufocarea..Cat despre despartire...n-a murit nimeni din dragoste, te asteapta ceva mai bun.Asta e cursul vietii, nu s-a nascut nimeni sa dea piept cu "natura"..:)

popamarya

acum 11 ani

am fost si la endocrinolog. toate analizele sunt ok. :d

fusun

acum 11 ani

Asta e foarte bine. Urmatorul pas ar fi psihoterapeutul si/sau activitati care iti atrag atentia intr-un mod placut! Curaj si numai bine !