depresie anxioasa

Anxietate

Postata de Mariana221127155 cu 15 ani in urma.

de asemenea si mama mea are aceasi problema,si ea a fost la psihiatru si i-a recomandat ASENTRA.a mai luat cineva acest medicament?este de vreun ajutor?e normal sa existe inca staril de panica?ia tot de 2 saptamnai. in plus a mai luat timp de 2 luni arketis,dar a simtit doar o ameliorare o perioada scurta,apoi a revenit aceasta stare.multumesc

Raspunsuri (1)

Dorina6899908

acum 15 ani

La fel ca si in cazul altor antidepresive, eficienta optima a Asentra-lului, se poate vedea dupa 2-4 saptamani. Plus ca, tratamentul antidepresiv si atacuri de panica, dureaza chiar si peste un an. Luarea sporadica de cateva saptamani sau luni, nu are nicio eficienta.