depresie anxioasa

Anxietate

Postata de elena480122958 cu 15 ani in urma.

sufar de o depresie anxioasa de cativa ani si nu reusesc sa-i dau de capat.
stie cineva un remediu cat mai eficient?va multumesc

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
De ce nu incerci sa mergi la un medic psihiatru, pentru un ajutor competent. Incearca la Spitalul Obreja", unde ai putea beneficia si de asistenta unui psiholog.
Toate astea completate cu un regim naturist(ceai de levantica, tei si sunatoare; peste, banane, miere; argila).
Sanatate maxima!

Dorina50130319

acum 15 ani

remediul cel mai bun esti tu....autocontrolul...
am aceeasi problema de ani buni, am luat tratamente diverse, m-am vindecat atat cat sa pot duce o viata normala...uneori recidiveaza, pentru scurt timp, nu cu aceeasi intensitate, dar zic eu ca o pot controla...am invatat sa fiu convinsa ca nu se moare din asta, nu se innebuneste, nu mi se poate intampla nimic rau....e ca o durere de masele..:))))
in spatele fiecarui bolnav sta o o intreaga poveste dar trebuie sa mai ai si sansa de a intalni un medic bun care sa-ti dea o medicatie adecvata in faza initiala a bolii...eu nu am avut acest noroc si m-am chinuit vreo doi ani pana cand am gasit pe cineva care m-a intremat cat de cat...totusi am cunoscut cazuri de bolnavi care s-au vindecat complet....deci se poate...mai incearca si tu sa afli parerile si ale altor medici psihiatri poate se va gasi unul sa fie bun pentru tine....fii tare in continuare si nu te lasa prada deznadejdii....