De ce tremur?

Anxietate Afectiuni neurologice

Postata de Utilizator11585654438 cu 4 ani in urma.

Bună ziua, am 42 de ani și de ceva timp iubitul meu îmi spune ca tremur în somn și îl trezesc. Îmi dau și eu seama când tremur ca ma trezesc ca am impresia că e cutremur. Acum 2 ani a-mi făcut un Rmn și o radiografie cervicala unde mi s a zis ca am deplasate C4si C5. Uneori mi se mai "zbate" mana sau piciorul când ma relaxez. Am ceva probleme cu inima, rinichii și fierea. Nu ma pot concentra la nimic și uit repede. Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, nu prea exprimati o intrebare anume, "ceva probleme" sunand destul de vag. Controlati-va nivelul de magneziu, faceti dozare de vitamina D, EEG - contactati, adica, un medic internist care sa va indrume in hatisul acesta de investigatii. Fasciculatiile musculare ("zbaterea") nu au legatura cu problemele legate de coloana.
Toate cele bune!