de ce simt furnicaturi?

Anxietate

Postata de mirela daniela172204 cu 12 ani in urma.

de vreo luna, simt furnicaturi in tot corpul.fara alte simptome,nici amorteli nici dureri..doar furnicaturi. ce poate sa fie?De fapt acum o luna a inceput cu furnicaturi doar in piciorul stang, si mi se facea pielea ca de gaina(doar in piciorul stang)apoi dupa cateva zile timp de 3 sapt.am simtit ca un curent electric in tot corpul, iar acum,doar aceste furnicaturi.
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Daca nu ai amorteli sau alte tulburari reale de sensibilitate inseamna ca senzatiile sunt pe fond nervos, de la stes sau de la o suparare mai veche. Incearca sa nu le bagi in seama, sau daca te supara prea tare mergi la psihiatru. Sanatate!

mirela daniela172204

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns.fii binecuvantata.