De ce nu pot sa dorm?

Anxietate

Postata de MembruMobileApp1511055871 cu 6 ani in urma.

Bună "noaptea"! E una din zilele în care nu pot sa dorm .
Am o problema cu somnul,problema pe care am avut-o și anul trecut și am tratat-o cu pastile de la un domn Psihiatru. Acum observ ca a revenit problema și sincer nu as mai vrea sa iau pastile. Și au făcut efectul pe moment iar acum iar a revenit problema.
Adorm foarte greu,spre dimineață sau chiar deloc abia următoarea zi reușesc sa adorm din cauza acumulării oboselii, iar după ce mă trezesc urmraza iar altele 30-40 de ore de nesomn. Sincer sunt disperata,mă enervez foarte repede din cauza aceasta și nu mă pot concentra pe absolut nimic, chiar anul trecut m am lasat și de facultate pentru ca nu mai puteam face fata. Toata noaptea îmi trec prin cap toate problemele pe care le am și mă streseaza foarte tare. Nu stiu ce sa mă fac :(

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/tulburarile-de-somn

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. Evident, medicatia nu va rezolva niciodata problemele de natura psiho-emotionala. Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!