De ce nu mai am senzatia de somn noaptea?

Anxietate

Postata de Utilizator11550783951 cu 2 ani in urma.

Buna ziua
De 2 saptamani ma confrunt cu o problema de somn.Am realizat dupa 3 zile ca nu puteam adormi , oricat incercam sa elimin orice factor din jur.Acum urmez un tratament cu gerodorm dar iau maxim 3 sferturi de pastila si dorm , si ma trezesc bine.
Cat timp ar trebui sa urmez tratamentul?
Am incercat dupa o saptamana sa le las dar pentru a vedea daca pot sa adorm natural, pot adormi fara. Suplimente calmante nu au funcționat

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Stresul-si-sindromul-de-oboseala-cronica/tu-ce-faci-cand-nu-mai-poti-dormii_19161

Psiholog Doina Mafteiu

acum 2 ani

Buna ziua
Problemele de somn pot avea cauze multiple. Este indicat un consult medical (neurolog, psihiatru) si/sau psihologic. Medicatia va fi insituita doar de catre medic si daca este necesara.