cum scap de cipralex

Anxietate Hiperacuzie

Postata de matei2011 cu 12 ani in urma.

As dori sa stiu cum pot scapa de cipralex il iau de 1 an si ma doare ficatul , ameteala,tremurat,stare de rau generala,dupa ce l-am intrerupt

Raspunsuri (12)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

orice afectiune depistata in timpul tratamentului sau orice schimbare aparuta in legatura cu administrarea acestui preparat trebuie comunicata medicului psihiatru curant.
la intreruperea brusca a unei medicatii anxiolitice (cum este Cipralex, un inhibitor de recaptare a serotoninei) pot apare anxietate, insomnie, sensibilitate excesiva la lumina si sunete, tremor, cefalee, transpiratii.

mihaela

acum 11 ani

Si eu iau cipralex d 2 ani..am intrerupt si mi.au revenit iar starilr acelea urateg

Adina106

acum 5 ani

Patesc la fel...il iau de 5 ani..acum 2 luni l-am lasat! Reapar se pare starile:(

Natalia Andrei

acum 2 ani

La mine a functionata bine cipralexul dar lam intrerupt treptat, nu brusc

mihaela

acum 11 ani

Am luat cipralex cu rivotril dar degeaba....cred eu

Bla bla

acum 10 ani

de unde faceai rost?=))

dorina

acum 10 ani

si eu am intrerupt cipralex care ll-am luat 1 an si 6 luni si aku ma doare tot spatele si ceafa si o mina sa fie de la nervi

sergiu

acum 8 ani

Cum se întrerupe anxiar si mirzatenmirzaten?

sergiu

acum 8 ani

Cum se întrerupe anxiar si mirzatenmirzaten?

Adina106

acum 5 ani

Buna seara! Cum a decurs starea in anii care au trecut! Eu l-am luat 5 ani..l-am lasat de-o luna..si starile reapar :(

Adina106

acum 5 ani

Intre timp ce s-a mai intamplat?

Natalia Andrei

acum 2 ani

Cipralexul se intrerupe la recomandarea medicului, si se intrerupe treptat, nu brusc. Se incepe tratamentul cu 1/2,apoi se ia doza intreaga, apoi se intrerupe tot cu 1/2 timp de o saptamina doua. Numai asa se rezolva aceasta problema. Cele spuse de mine, sper ca vi le-a spus si medicul. Sanatate!!