Cum pot scăpa de frica de a merge singura într un loc ?

Anxietate

Postata de Lavinia Mihaela cu un an in urma.

Bună ziua, Ma numesc Lavinia și am 17 ani, de un an și ceva ma confrunt cu o problema, aceea de a merge undeva singura, chiar și la magazin am nevoie de cineva cu mine și cadn sunt singura evit contactul vizual cu oamenii pentru ca simt ca se uita urat sau ma judeca, vreun sfat? Mulțumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua Lavinia posibil să fie anxietate. Îți recomand să te adresezi unui psihoterapeut specializat în psihoterapie cognitiv comportamentala. După cum îi spune și numele această terapie te ajută în a-ți explica și ați înțelege comportamentele stările atitudinile în anumite momente din viață față de alții și față de tine însăți. Toate cele bune!

lucian mark

acum 10 luni

buna sper ca treci cu bine peste acele momente urate ... si eu trec prin depresie....e greu ..
e un centru de consiliere gratuit :
Centrul Social de Psihoterapie TFH

cauta pe net se face si consiliere fizica cat si virtuala.

ps daca doresti sa comunicam : lucian83.27@gmailcom