CUM POT SA NU XANAX ? ?SI NICI UN ALT MEDICAMENT ??

Anxietate

Postata de VASILICA cu un an in urma.

DEPRESIE ȘI ANXIETATE

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Exista mai multe modalitati de tratare a depresiei fara utilizarea de medicamente, inclusiv terapia psihologica, schimbari in stilul de viata si alte tehnici. Este important sa discutati cu un terapeut sau psiholog inainte de a incerca orice tratament, pentru a determina cea mai buna optiune pentru dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Mai multe informatii despre terapiile comportamentale si tratarea depresiei puteti afla din articolele:
sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-functioneaza-terapia-cognitiv-comportamentalai_18345
sfatulmedicului.ro/Medicina-naturista/sanatate-cu-tratamente-naturiste-depresia_44