cresterea in greutate

Anxietate

Postata de Simona122 cu 14 ani in urma.

Sunt o persoana agitata din fire, cu probleme de somn, mananc foarte multe dulciuri , aproape oricand, ma stresez foarte usor, si imi pierd cumpatul cateodata . Si nu reusesc sa iau in greutate. Am facut tot posibilul sa ma tin de mese regulate din p.d.v. al timpului , si nu am avut rezultate . Nu stiu cui trebuie sa ma adresez, cu toate ca sufar de sindromul colonului iritabil si interstinul meu este mai scurt din cauza unei operatii de volvulus intestinal.Multumesc.

Raspunsuri (5)

rodica daniela1

acum 14 ani

Buna.In primul rand cred ca trebuie sa faci o vizita la doctorul endocrinolog.Am avut o colega care se plangea de aceleasi probleme,iar cand a mers la medic ia gasit ca are probleme cu glanda tiroida.
Succes si sanatate!!!!!!!!

anonim_167794

acum 14 ani

Buna ziua,
Sfatul meu este de asemenea sa va adresati unui medic endocrinolog care va recomanda si un set de analize ce vor include si hormonii tiroidieni si glicemia (astfel de simptome pot aparea in afectiunile tiroidiene sau in diabetul zaharat).

Multa sanatate!

body

acum 14 ani

am o valva deschisa la inima,ma sufoc,am dureri in piept obosesc repede ce sa fac?

anonim_167794

acum 14 ani

Buna seara,
Sfatul meu este sa va adresati unui medic cardiolog.
Va doresc multa sanatate!

Elly

acum 13 ani

Aceasta problema cu luarea in greutate o am si eu ,am un copil de 1 an si jumatate si sunt foarte slaba cantaresc doar 50 kg si am o inaltime de 170 cm sunt complexata din cauza aceasta am impresia ca toata lumea se uita la mn la cat sunt de sp***a,eu merg lunar la un medic endocrinolog pentru ca am problreme de tiroida iau 10 pastile pe zii dar in greutate nu iau nimic,si inca ceva sunt medicata in afara tarii pentru ca aici locuiesc,eu zic mai bn sa mergi la un medic poate ai aceiasi problema de tiroida. Succes!!!