ce urmari poate evea ???

Anxietate

Postata de iony000 cu 13 ani in urma.

Anxietatea poate duce la cresterea tensiunii arteriale? Cand sunt calm am tensiunea 13 cu 8 iar cand am unele ganduri negre(si asta in ultimul timp din ce in ce mai des) incepe sa ma ia cu transpiratii si ameteli iar tensiunea creste la 15 cu 9.D-stra ce parere aveti ??Este posibil acest lucru ??

Raspunsuri (4)

iony000

acum 13 ani

SCUZE PENTRU GRESEALA DIN INTREBARE....

psh Ioana Panculescu

acum 13 ani

da, este posibil

Psih. Delia Aldescu

acum 13 ani

Anxietatea schimba functionalitatea intregului organism iar unul din semnele vizibile este inclusiv influenta pe care o are asupra tensiunii arteriale.

Farm.Mihai M.

acum 12 ani

Da.Sunt simptome specifice diagnosticului dumneavoastra.Trebuie urmat tratamentul recomandat de medicul psihiatru.