Ce trebuie sa fac daca imi doresc sa fac un copil dar am pastile impotriva depresiei?

Anxietate

Postata de MembruMobileApp340017 cu 6 ani in urma.

De 5ani am fost la diferiti medici la inceput am luat serlift iar de aproximativ 2 ani urmez un tratament cu cipralex. Imi doresc foarte tare sa aduc pe lume un copil doar ca nu stiu cum sa procedez sa aduc pe lume un copil sanatos .

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Medicamentele-in-sarcina/utilizarea-antidepresivelor-in-timpul-sarcinii_16275

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Pe langa tratamentul medicamentos, medicul ar fi trebuit sa va recomande psihoterapie (de preferinta, psihoterapie cognitiv-comportamentala)! Un aspect important este acela daca depresia este diagnosticata ca fiind endogena sau exogena. Daca doriti sa discutam, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!