Ce sa fac ?

Anxietate

Postata de Mari cu 10 luni in urma.

Am tot ce-mi doresc o familie numeroasa și sănătoasă ,dea lungul anilor am trecut prin multe ,trădări înșelat minciuni ,multe toate au trecut am 23 de ani de căsnicie sant iubita și iubesc dar in același timp nefericita și deprimata mai tot timpu fără chef de viața ,sufăr de insomnie acută și nici un tratament nu a dat rezultat pina acum ,adorm doar cu pastile .Ma simt singura și mai tot timpu fără vlagă și fără pofta de viața ,nimic nu ma bucura și nimeni nu ma înțelege .Nush ce sa ma mai fac dar mam cam saturat de viața asta parca totul e la fel nimic nu se schimba in fiecare zi e la fel iar și iar am obosit atit psihic cât și fizic!!!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Este important sa va acordati timp pentru dumneavoastra insiva si sa vorbiti cu cineva despre ceea ce simtiti. Puteti incerca sa consultati un terapeut sau un specialist in problemele cu somnul pentru a gasi o solutie, sau puteti incerca sa gasiti o activitate care va pasioneaza si sa va implicati in ea pentru a va recastiga motivatia si bucuria de viata. Nu uitati sa aveti grija de dumneavoastra si sa va prioritizati inaintea altora, pentru a fi fericita si sanatoasa.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Pentru investigarea cauzelor insomniei, va recomandam sa va programati la un medic specialist: https://www.clickmed.ro/medic/somnologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-simptome-tratament-urmari-cazuri-celebre_7380
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/cum-sa-facem-fata-formelor-usoare-de-depresie_13263
sfatulmedicului.ro/Insomnia-si-alte-tulburari-de-somn/suferi-de-insomniei-afla-cauza-si-cum-o-poti-trata_16692
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/insomnia-si-riscul-aparitiei-bolilor-de-inima_18943
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/remedii-naturale-pentru-insomnie_18115

Multa sanatate!

Clinica Hope

acum 2 luni

Imi pare rau ca treci prin asta. Vorbeste deschis cu partenerul tau si cauta ajutor profesional pentru insomnie si depresie. Nu renunta si incearca sa gasesti bucurie in activitati care iti plac. Gandeste-te ca exista speranta si ca nu esti singura in lupta ta. Poate fi util sa explorezi optiunile de tratament pentru insomnie si depresie impreuna cu un medic sau terapeut. Uneori, o combinatie de terapie si medicatie poate fi eficienta in gestionarea acestor probleme. Nu renunta la cautarea unor solutii si continua sa ai grija de tine.