Ce sa fac?

Anxietate

Postata de Nicolae Cosmin cu 6 ani in urma.

Buna dimineata!In ultimul timp nu mai stiu sigur de cand mi se intampla asta imi apar brusc in minte niste idei ca daca nu fac ceva ,ceva rau o sa se intample cu unul dintre persoanele pe care le iubesc mult,nu sunt niste idei exagerate de exeplu sa merg mai repede,si de frica fac acel lucru ,nu pot sa imi scot idea ca cineva imi tot baga lucrurile astea in cap ,de ceva vreme mi e frica foarte tare de moartea persoanelor la care tin si de a mea ,nu mai suport gandurile astea ma intristeaza foarte tare .Si de acum un an sau doi visez in fiecare noapte urat rareori visez ceva frumos ,unele vise ma sperie foarte tare si cand ma trezesc incep sa plang ca mi e frica sa nu se intample si in realitate pentru ca au mai fost vise care mi s au adeverit.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. Ceea ce descrieti pare a fi tulburare obsesiv-compulsiva. Adresati-va unui bun psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!

Nicolae Cosmin

acum 6 ani

Multumesc,da o sa ma duc intr o zi ,o seara frumoasa!