ce sa fac

Anxietate

Postata de marianoleopardo cu 13 ani in urma.

ciao, ma numesc marian an primul rand trebue sa va spun ca iau xanax si daparox de 4 ani dimineata si seara 0,50 jumatate as dori sa antreb pe cineva care stie daca ar trebui sa maresc doza ca sa nu mai am probleme cu stomagul dimineata cand ma trezesc am ceva de la stomac\\ nu acid\\ mi se opreste an gat si trebue sa merg sa sput ,si cand stau linistit an pat ziua 2-3 ore tot la fel se manifesta daca cineva poate sa ma ajute al rog sa o faca astept raspuns

Raspunsuri (10)

Psiholog Liliana Puchea

acum 13 ani

Fara un consult de specialitate la medicul curant care cunoaste bine situatia dumneavoastra si care va poate ajusta dozele in functie de necesitate nu ar fi indicat sa sa faceti acest lucru deoarece pot aparea efecte adverse
Poate ca ceea ce spuneti dumneavoastra in legatura cu stomacul pot fi si afectiuni ale lui , ca de exemplu o gastrita
Asta nu poate fi stabilit decit in urma consultului de specialitate
Va urez succes in demersul dumneavoastra

Liliana Puchea
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : str. Academiei, nr 7-9 , et.1, cam 21-22
www.psihoterapiecabinet.com.ro

SEBA

acum 13 ani

marian daca tias da o pastila de aspirina ,si iti zic ca e sanax ,teai linisti imediat sanax ti sa implementat in gind ca si ciocolata , e bine ca nu poti renunta ca nu vrei sa gusti din micile placeri ale vietii ca tu iei sanax si nu poti - poate ca si niste leacuri babesti in ideea ca cineva iti face farmece e bine sa iei adica daparox si citeva acatiste pe la biserica eu cred ca nu ai nevoie- credinta sta in tine si in ceea ce vrei sa faci in viata ,daca te duci pe la toti doctorii fiecare cu pastilele lor eu cred ca ai nevoie de o pastila de iubire de fericire de dorinta de a iesi din casa cu prietenii si de nevoia urgenta de a , arunca sanaxul la gunoi zi - intro zi ...........a fost o simpla amintire si team parasit sanaxule de azi sint liber poti sai spui ma dau pe altceva mai bun poate sa iesi la o plimbare cu iubita ca e frumos si ninge afara poti inlocui pastilele cu o noapte de iubire si iti trece starea de nervozitate in rest despre stomac ce sa iti zic ce bagi in el la pastile acumulezi toxine si ficatul iti va raspunde peste ani la ecograf e de la pastile iti doresc succes un an bun si ia o pastila de fericire de acum inainte,

marianoleopardo

acum 13 ani

mersi de ajutor nu este chiar asa usor sa scapi de ele ati doresc si eu un an bun

radu

acum 13 ani

Bravo SEBA!!ai zis PERFECT!!;)

stefan ioan

acum 13 ani

scimba medicatia consulta un phisiatru mai documentat

stefan

acum 13 ani

de unde esti te pot andruma eu la un specialist si eu am avut probleme f mari dar am trecut peste cu ajut unui pishiatru foarte bun

marianoleopardo

acum 13 ani

locuesc an italia daca ma poti ajuta te rog spunemi cum

stefan

acum 13 ani

clinica ergo terapie cluj langa gara profesor doctoruniversitar birt alexandru cu trimitere de la medicul de familie pe mine ma vindecat de anxietate generalizata de tot

marianoleopardo

acum 13 ani

mersi stefan

lolo

acum 13 ani

roaga-te mult.