Ce inseamna examinari speciale specificate - Z01.8?

Anxietate

Postata de Utilizator21549273752 cu 5 ani in urma.

Nervii VII-VIII cu traiect, grosime, semnal normale intracanalar si intracisternal.
Exista fine traiecte vasculare in jurul portiunii intracisternale a acestor nervi; de partea dreapta ,exista un ram
arterial din AICA , ce are traiect perpendicular pe filetele VII-VIII , pe versantul posterior al acestora, la cativa mm de
originea lor aparenta , deplasand catre anterior acesti nervi- aspect de conflict vasculo-nervos ; de asemenea, exista
si un ram venos, cu traiect ascendent catre sinusul petros superior, catre apexul stancii drepte, ac***a contact tot cu
versantul posterior al acestor nervi , la originea lor aparenta, milimetric mai medial fata de contactul cu artera.

Raspunsuri (2)

Utilizator11549673553

acum 5 ani

Am ceva adresa_web_filtrata g sa mi dati un raspuns la tratament

Utilizator11575839520

acum 4 ani

Am tendința TLCB,forma severa cronica,acutizat,hidrartroza recaș posteriori glenohumeral moderată artoza acronicalviculara,tendinita tendon supraspinos
Ce pot sa fac,ce tratament?