cat timp se poate lua rivotril

Anxietate Micsorarea dozei de medicamente Dependenta de sedative

Postata de elena1183 cu 11 ani in urma.

am luat rivotril 8 luni o jumatate de pastila pe zi si mia zis medicul sa nu mai iau ca dau dementa e adevarat? pot sa mai iau?

Raspunsuri (61)

victoras

acum 11 ani

Rivotril este un psihotrop,din cite stiu eu...L-ai luat la indicatia medicului?Citeste pe net indicatiile dar nu cred ca da dementa!!!Si mai mult de atit incetineste vorbirea si concentrarea devine greoaie cam 1-2 sapt de la inceperea tratamentului asa ca nu vad de ce l-ai luat atit de mult timp??!!!

Marian

acum 10 luni

IAU RIVOTRIL DE 9 ANI AM UN .. AVC.. DREAPTA SI AM INTRERUPT ACUM CĂ LA SCOS DUPĂ PIAȚĂ .. ȘI ÎMI TREMURĂ PICIORUL ȘI MERG GREU ȘI NU PREA MĂ IA SOMNUL NOAPTEA .. CUNOAȘTE ȚI VREUN ÎNLOCUITOR ???

cristina2971

acum 9 luni

Buna ziua, mergeti la dr psihiatru pentru ca s a va schimbe tratamenrul. Multa sanatate!

Ady mocan

acum 8 luni

De cât era rivotrilul?

Ady mocan

acum 8 luni

Ce concentrație ați luat?eu am luat de 2 mg.si luam 2 mg pe zi.am trecut la 0,5 și Timp te un an am tot scos .am ajuns la 0,5.mai am 15 pastile de 2 mg .va pot ajuta.0751620905

involver

acum 11 ani

Salut , am facut tratament cu Rivotril , 3 pastile de 0.5 mg zilnic , timp de 1 an si jumatate . Tin sa cred ca nu sunt dement .

alexina

acum 10 ani

am luat rivotril o pastila intr-o seara cu concentratie 2 mg si am adormit dupa 1 h de nu-mi aminteam a 2 zi ce am facut seara precedenta.m-am speriat f tare si nu am mai luat.ma intreb ce s-ar fi intamplat daca luam in cursul zilei... in schimb am realizat ca in ziua de dupa pastiluta mi-a fost tare bine dar m-a speriat somnul acela de mort care l-am avut.e normal acest efect?mi-e teama sa mai iau

magda

acum 10 ani

da este normal sa dormi dupa o pastila,eu am dormit o zi intreaga si am luat o pastila din greseala desi trebuia sa iau un sfert.

alexina

acum 10 ani

MAGDA tie in ce problema ti-a fost indicat? eu am anxietate si depresie posttraumatica.

alina

acum 8 ani

e o p***ae ca da dementa, dependenta, da, eu iau de 3 ani si ma simt foarte bine, nu va pot explica in cuvinte ce crize am avut de atac de panica, noroc ca m-am internat la psihiatrie si am dat de un medic foarte bun, si acum sunt un om normal, merg la serviciu,. nu am a scimbat metabolismul in nici un fel.

MembruMobileApp1477147717

acum 7 ani

eu iau rivotril 2mg seara de 10 ani cred si sunt in deplina facultatilor mentale din pacate da dependenta fac precizare ca iau pentru epilepsie ma ajuta sa pot dormi si sa nu mai trenure corpul in special extremitatile , mainile si dificultati in a vorbi daca stie cineva cum si daca se poate trai si fara astept mesajul dvs

Alina

acum un an

Mai luati si alt medicament pt epilepsie?

Valentin

acum 10 luni

Innlocuitor nu este,dar se mai gaseste in farmaciile din Italia.Am rugat o cunostinta de pe faceboc care este acolo,si deja mi-a cumparat o cutie,urmand sa mai ia ,apoi mi le trimite in tara

Marcel

acum 9 luni

aveti cumva mai multe pastile? Am nevoie pt mama mea si nu mai gasesc nicaieri

Pedro

acum 8 luni

Cum a reușit să îți procure din Italia?La noi se da strict pe rețetă verde.Te rog avem nevoie de această informație!

Emilian

acum 8 luni

Niciodată nu se știe!

Bogdan

acum 6 luni

Salut. Se gaseste rivotril si in ro si in germania

ada

acum 10 ani

Poate lua SERLIFT contra insomniilor si agitatiei o persoana in varsta (peste 80 ani) care urmeaza o schema de tratament ce include : paroxetina, rivotril, seroquelle ? interactioneaza aceste med-te?

Vlad

acum 10 ani

Cine o zis ca rivotril da dementa. Asta e o p***ae. Totusi aceste pastile sunt facute de oameni de stiinta.

Emilian

acum 8 luni

Vlad, și vaccinurile anti covid au fost făcute tot de "oamenii tăi de știință" și erau pentru diminuarea pop**ației. Serios, chiar ai încredere în știință?

Pag 1 din 4