Care e cauza oare?

Anxietate Anxietate si stres Sindrom anxietate generalizata Atac de panica Anxietatea de performanta Stres post traumatic Tulburari psihice Tulburare de anxietate sociala
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Annca cu 5 ani in urma.

De cateva luni de zile ma confrunt cu niste tulburari in organism care nu imi dau pace. Simptomele se desfasoara in felul urmator.. - Tremur interior, tulburari de echilibru, slabiciune si faptul ca nu pot sa mai dorm decat pe sparte, daca ma intorc pe lateral simt cum as cadea in gol si cum m-as invartii. Vreau sa precizez faptul ca totul a inceput acum 6 luni cand am avut un vertij cu toate efectele lui secundare. Mi-am facut analizele de sange cat si cele interne si totul a fost in regula. Insa acum ma gandesc sa consult un neurolog. As dori sa stiu daca e directia buna si mai ales as avea nevoie de un sfat! Mentionez ca nu am avut niciodata probleme de sanatate! Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Consultati un medic neurolog, iar daca totul este in ordine, va recomand sa incepeti sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamentala - este posibil ca starile pe care le aveti sa fie declansate de anxietate. Daca este asa, si daca doriti, ma puteti contacta la numarul de telefon afisat sau la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!