buna ziua

Anxietate

Postata de olimpia83baznei cu 9 ani in urma.

Am si eu o întrebare,sper sa primesc un răspuns ca ajung sa dau in disperare. Nu stiu ce mi se întâmpla de câteva săptămâni îmi vin in cap tot felul de imagini urate ,ca si cum a- si pati ceva,.azi-dimineață cred ,nu stiu sigur,ca am avut un atac de panica,mâine plec la drum si mi s- a declanșat o frica necontrolata ca voi pati ceva pe drum si am o fetită mica si îmi imaginam tot felul de lucruri ce o sa le pățesc si rămâne fata mea singura,pe lângă asta ma luat si tremuratul si greata si amețeală.am citit ca atacurile de panica durează 10 mi. ,dar pe mine m- a ținut câteva ore,.sunt speriata si acum,nu stiu ce sa cred de am avut frica ca o sa mor daca plec mâine in călătorie.va rog din suflet sa îmi explice si mie cineva ,cat de cat ce mi s-a întâmplat,va rog din suflet

Raspunsuri (2)

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

Draga Olimpia,
Exista o experienta in trecutul tau care sa iti determine aceste temeri?Gandurile tale disfunctionale iti provoaca aceasta frica necontrolata.Sfaturile nu te pot ajuta. Va fi necesar sa consulti un psihoterapeut care sa te sprijine in redobandirea starii de bine.Atacurile de panica necesita interventie terapeutica de specialitate.Cu siguranta nu ti se va intampla nimic rau in calatorie. Te astept cu drag la cabinet pentru a te sprijini in depasirea acestor stari.
Psihoterapeut Marina Lucica Balea

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

Draga Olimpia,
Exista o experienta in trecutul tau care sa iti determine aceste temeri?Gandurile tale disfunctionale iti provoaca aceasta frica necontrolata.Sfaturile nu te pot ajuta. Va fi necesar sa consulti un psihoterapeut care sa te sprijine in redobandirea starii de bine.Atacurile de panica necesita interventie terapeutica de specialitate.Cu siguranta nu ti se va intampla nimic rau in calatorie. Te astept cu drag la cabinet pentru a te sprijini in depasirea acestor stari.
Psihoterapeut Marina Lucica Balea